Cisco wprowadza bezpieczną bramę internetową w chmurze

By Weronika Skotnicka

Cisco wprowadziło coś, co twierdzi, że jest pierwszą bezpieczną bramą internetową (SIG) w chmurze. Cisco Umbrella został zaprojektowany, aby oferować użytkownikom bezpieczny dostęp do Internetu, niezależnie od tego, skąd się łączą — nawet bez wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Firma pozycjonuje Internet Gateway jako rozwiązanie dla pracowników mobilnych i dostęp do aplikacji SaaS.

„Bezpieczna brama internetowa zapewnia bezpieczny dostęp do Internetu bez względu na to, dokąd zmierzają użytkownicy. Służy jako bezpieczna brama do Internetu i stanowi pierwszą linię obrony, bez względu na to, gdzie są użytkownicy i z czym chcą się połączyć ”- powiedział w komunikacie prasowym Cisco.

Umbrella jest przeznaczony do powstrzymywania znanych i nowych zagrożeń we wszystkich portach i protokołach. Rozwiązanie powinno również być w stanie blokować złośliwe domeny, adresy URL, adresy IP i pliki przed nawiązaniem połączenia. Ponieważ wszystkie zadania są realizowane w chmurze, według Cisco nie jest wymagana instalacja sprzętu. Ponadto aktualizacje oprogramowania nie musiałyby być instalowane ręcznie. Umbrella współpracuje z istniejącymi produktami Cisco, takimi jak AnyConnect i routerami usług zintegrowanych z serii 4000.

Połączenie Umbrelli z brokerem zabezpieczeń Cloudclock Cloud Access firmy Cisco zapewnia firmom wysoki stopień przejrzystości podczas korzystania z aplikacji SaaS. Możliwe jest również blokowanie niechcianych lub niebezpiecznych aplikacji za pomocą polityki. Analiza 100 miliardów zapytań internetowych każdego dnia oraz dane dotyczące ponad 11 miliardów wcześniejszych zdarzeń pozwalają rozpoznać wzorce i anomalie oraz opracować modele do automatycznego wykrywania infrastruktur atakujących.

Ankieta

Cisco wykorzystuje również uczenie maszynowe do identyfikowania nowych zagrożeń i blokowania niebezpiecznych połączeń na poziomie DNS i IP. Wykorzystywane są również inne rozwiązania bezpieczeństwa firmy Cisco, takie jak Talos Threat Intelligence i Cisco Advanced Malware Protection.

Cisco spodziewa się, że do 2018 r. wykorzystanie aplikacji typu oprogramowanie jako usługa wzrośnie o 70 procent. „W efekcie coraz więcej oddziałów będzie łączyć się bezpośrednio z Internetem, co omija ochronę sieci korporacyjnej. Ten nowy sposób pracy, który jest bardziej produktywny i elastyczny, oznacza, że ​​duża liczba użytkowników nie jest chroniona przez tradycyjne mechanizmy kontroli bezpieczeństwa sieci i sieci korporacyjnej”.

Potrzebujesz zoptymalizować swoje procesy logistyczne?

Wskazówka: czy znasz najsłynniejszych hakerów? Sprawdź swoją wiedzę - z 15 pytaniami na silicon.de.