Różnica między przetwarzaniem w chmurze a Big Data

By Weronika Skotnicka

Technologia big data odnosi się do środka technicznego. Potrafi pozyskiwać cenne informacje z różnych typów danych.

Przetwarzanie w chmurze to narzędzie. Na przykład masz plik 100 G. Nie można jednocześnie wczytać do pamięci komputera. Przetwarzanie w chmurze może łączyć kilka komputerów. Może obsługiwać duże pliki z dużą wydajnością klastra. Przetwarzanie w chmurze to przetwarzanie rozproszone. Rozwiązuje podział zadań i scala wyniki obliczeń. Przetwarzanie w chmurze można nazwać przetwarzaniem siatkowym. Może przetwarzać dziesiątki tysięcy danych. Osiąga potężne usługi sieciowe.

Konkretne różnice między nimi są następujące:

1. Różne cele. Big data to badanie wartości informacji. Cloud computing zarządza zasobami przez Internet. Zapewnia użytkownikom usługi.

2. Różne przedmioty. Przedmiotem big data są dane. Przedmiotem przetwarzania w chmurze są zasoby i aplikacje internetowe.

3. Różne tła. Big data polega na wzroście geometrycznych wielokrotności danych big data. Są generowane przez użytkowników i wszystkie dziedziny życia. Cloud computing polega na wzroście zapotrzebowania na usługi użytkowników. Ważna jest zdolność przedsiębiorstwa do przetwarzania biznesu.

4. Różne wartości. Wartość big data polega na odkrywaniu skutecznych informacji. Przetwarzanie w chmurze może zaoszczędzić wiele kosztów użytkowania.

Big data to „baza danych”. Big data rozwija się w pewnym kierunku. Jest podobny do tradycyjnej bazy danych. Dobrym przewodnikiem jest tradycyjna baza danych. Zapewnia kierunek i szybkość big data.

Ogólna struktura big data obejmuje trzy warstwy. Są to przechowywanie danych, przetwarzanie danych i analiza danych. Możemy przechowywać dane poprzez warstwę przechowywania. Potrafimy stworzyć model danych i system indeksów analizy danych. Są one zgodne z wymaganiami i celami dotyczącymi danych.

Możemy osiągnąć terminowość. Obliczenia równoległe są ważne. Przetwarzanie rozproszone jest niezbędne. Zapewnia je warstwa przetwarzania danych. Współpracują ze sobą. Pomaga to w tworzeniu dużych zbiorów danych o końcowej wartości.

Big data i przetwarzanie w chmurze muszą mieć fazę. Centra danych to podstawa przetwarzania w chmurze. Związek między big data a przetwarzaniem w chmurze jest zamknięty. Nie możemy przetwarzać dużych zbiorów danych przez komputer. Powinniśmy używać architektury rozproszonej.

Cecha big data jest oczywista. Polega na kopaniu danych rozproszonych w ogromnych ilościach danych. Musi polegać na przetwarzaniu rozproszonym w chmurze obliczeniowej. Opiera się na rozproszonej bazie danych. Opiera się na pamięci w chmurze i innych technologiach.