Jakie są praktyczne zastosowania Big Data?

By Weronika Skotnicka

Ludzkość całkowicie wkroczyła w erę big data. Big data odnosi się do zestawu danych. Nie może być przechwytywany, zarządzany i przetwarzany przez konwencjonalne narzędzia programowe w określonym czasie. Ma wiele cech. Takich jak duża ilość, szybkość, różnorodność, autentyczność itp.

Wielkie zbiory danych zostały zastosowane we wszystkich dziedzinach życia. Promuje informatyzację i inteligencję wszystkich branż. Na przykład w sporcie możemy wykorzystać big data do analizy wyników uczestników. W sprzęcie sportowym wszczepia się chip w celu uzyskania danych o zawodach. Może śledzić życie sportowców. I przeanalizuj najlepszy plan treningu sportowców. W maszynach możemy wykorzystywać duże zbiory danych do ulepszania maszyn. Aby uczynić go bardziej inteligentnym i AI. Badany obecnie samochód koncepcyjny bez kierowcy może jeździć po drogach bez interwencji człowieka. Pojawiają się nowe koncepcje smartfonów i tak dalej. Wszystko to ilustruje postęp big data.

W dziedzinie medycyny. Jesteśmy w erze eksplozji informacji medycznych. Każdego dnia generowane są różne formy danych. I pokazuje gwałtowny wzrost. Dzięki naukowemu i efektywnemu wykorzystaniu big data możemy realizować udostępnianie danych między szpitalami. Zwłaszcza udostępnianie dokumentacji medycznej pacjenta. Może znać całą historię choroby, alergię na leki i inne informacje o pacjencie. Dla pacjentów może to oszczędzić dużo czasu. Aby uzyskać szybsze i bardziej objawowe leczenie. Duże zbiory danych mogą pomóc w przewidywaniu epidemii, przewidywaniu skutków leków i dokładnym leczeniu. Aby poprawić poziom zapobiegania i leczenia chorób. I poprawić bezpieczeństwo i skuteczność zażywania narkotyków. Odgrywa ważną rolę przewodnią w kierunku badań leków. Big data może pomóc w sformułowaniu rozsądnych planów leczenia. Aby zapobiegać i przewidywać występowanie chorób. Dzięki temu pacjenci mogą uzyskać lepsze leczenie.

W energetyce i smart grid. Europa już uczyniła z big data terminal. Niemcy zachęcają mieszkańców do korzystania z energii słonecznej. Mogą instalować w swoich domach energię słoneczną. Oprócz normalnego korzystania z władzy rządowej. Mogą odkupić energię słoneczną, gdy ma nadwyżkę mocy. Big data zbiera dane przez sieć energetyczną raz na jakiś czas. Dane te mogą pokazać nawyki mieszkańców w zakresie zużycia energii. Następnie uzyskanie prognozy całego systemu elektroenergetycznego w przyszłości. Wtedy pewną ilość energii można kupić od firmy energetycznej. Aby zrobić wystarczające przygotowania. I taniej będzie kupić z góry.

Przemysł komunikacyjny. Dzięki dziesiątkom milionów danych klientów operatorzy telekomunikacyjni mogą analizować różnorodne zachowania i trendy użytkowników. I sprzedają je potrzebującym przedsiębiorstwom. To jest nowa gospodarka oparta na danych.